Profil firmy
Elektrická požární signalizace
Elektronická zabezpečovací signalizace
CCTV
Ostatní
Reference
Kontakt
Elektronická zabezpečovací signalizace (EZS) je systém určený k rozpoznání narušení hlídaného objektu nežádoucí osobou. Účelem tohoto systému je předat signál o tomto narušení na koncové zařízení, dle požadavku zákazníka.

Naše firma se specializuje na montáž zařízení špičkových světových výrobců. V této oblasti mezi ně patří mimo jiné kanadská firma DSC, kanadská firma Paradox, izraelský Visonic nebo také český Jablotron.

Vlastní systém se skládá z ústředny, coby srdce celého systému, vyhodnocovacích prvků což jsou ve většině případů infrapasivní detektory a dále koncového zařízení, mezi které spadá siréna, telefonní komunikátor, gsm brána, radiové modemy nebo jiná možnost přenosu o narušení systému.

Detektory se dělí na infrapasivní, které vyhodnocují rozdíly teplot v závislosti na pohybu, magnetické, detektory používající techniku mikrovlnného záření, dále ultrazvukové nebo mikrofonem snímající zvuk atd. Dnešní typy detektorů jsou již vybaveny složitou elektronikou řízenou procesorem, která prakticky eliminuje falešné poplachy.

Systém uzavírá zařízení, které umožňuje indikaci narušeného objektu, což může být například akustická siréna, nebo různá optická signalizace. Dále je možné dát impuls prostřednictvím telefonního komunikátoru a informovat tak majitele, uživatele nebo pult centralizované ochrany (PCO); pro tyto přenosy se dále užívá gsm bran nebo radiových modemů.

Systém EZS může být instalován buď jako samostatná aplikace nebo jako součást dalších systémů, např. systém řízení přístupu, sledování docházky, EPS, perimetrie, CCTV. Objekt vybavený EZS může být zapojen do sítě pultu centralizované ochrany, kdy je objekt střežen z místa s trvalou obsluhou (policie, hlídací agentura, ostraha objektu apod.).
© 2007 ELZAS spol. s r.o.
Technické řešení a design webProgress, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena